scale-diet-fat-health-tape-weight-healthy-loss

Jeśli marzymy o tym, żeby stracić nieco kilogramów, a stosowanie rygorystycznych diet jest dla nas niemożliwe lub nie daje efektów, dlaczego nie spróbować bardziej skutecznych środków?

Aby skutecznie obniżać swoją wagę, powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi kilka określonych składników, które powinny być ujęte w każdej diecie. Niektóre z nich łatwo znajdziemy w większości warzyw czy mięs, inne są rzadsze i musimy je dostarczać w suplementach. Jeśli w efekcie nie możemy zbilansować diety, to lepszym rozwiązaniem może się okazać lek.

Pomoc z apteki

Decydując się na tabletki na odchudzanie, powinniśmy wiedzieć, jak działają. Zawierają one chrom, który przynajmniej z założenia powinien ograniczać nasze pragnienie zjedzenia czegoś. Niemal wszystkie zawierają też błonnik, który jest łatwo dostępny w pieczywie czy zbożach, ale podczas odchudzania się jego spożycie powinno być nieco podwyższone, w granicach 40-45 g dziennie. Przyspiesza on proces trawienia. Bardzo reklamowane są preparaty z CLA, bo jest to związek, który zapobiega gromadzeniu się zapasów tłuszczu. Tłuszcz to potencjalna energia i CLA sprawia, że zmienia się w energię, która jest wykorzystywana. Przez to zmniejsza tkankę tłuszczową i zapobiega tworzeniu się nowej. Funkcję „transportera” tłuszczów do mitochondriów, w których są zmieniane w energię, pełni L-karnityna, jednak tego związku nie musimy przyjmować w tabletkach, bo nasze ciało przez cały czas produkuje go tyle, ile potrzeba.

vitamin-b-871135_1280

Skutki uboczne

Większość skutków ubocznych, wywoływanych przez tabletki na odchudzanie jest podobna do analogicznych u innych tabletek, jednakże można je nieświadomie sprowokować. Tak może być w sytuacji, gdy kobieta zażywa tabletki na wspomaganie diety i zauważa, że spóźnia się jej okres. Najczęściej jest to spowodowane wtedy innymi czynnikami, ale stres związany z przekonaniem, że to przez tabletki, może obniżyć skuteczność ich działania i opóźnić okres jeszcze bardziej. W razie wszelkich niepokojących objawów najlepszym wyjściem będzie wezwanie pogotowia albo wywołanie u danej osoby wymiotów, na przykład przez podanie słonej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?