opieka dla starszych

W życiu każdej osoby przychodzi czas na podjęcie trudnej decyzji. Jedną z nich jest postanowienie umieszczenia kochanej osoby w domu seniora. Werdykt ten nie należy do łatwych, ale w przypadku gdy nie posiada się czasu na opiekę nad osobą chorą lub niepełnosprawną, miejsce zamieszkania nie jest dostosowane do zaspokojenia jej potrzeb oraz wymaga całodobowego nadzoru, jest niestety konieczny.

starosc

Dom spokojnej starości jest świetnym rozwiązaniem dla rodziny, która nie ma czasu na opiekę nad osobą chorą. Domy opieki oferują stałą i fachową pomoc. Czym się więc kierować podczas wyboru pomocy dla naszego rodzica lub dziadka?

senior odpoczywa

Na miejsce w państwowej placówce często czeka się latami. Wszystko zależne jest od rodzaju choroby. Istnieje wiele rodzajów domów opieki, między innymi dla osób w podeszłym wieku, ze schorzeniami somatycznymi, psychicznie chorych, niepełnosprawnych umysłowo lub fizycznie.

Aby umieścić członka rodziny w domu opieki należy skontaktować się z opieką społeczną, która przeprowadza specjalny wywiad, sytuację finansową osoby chorej. Po przejściu wszystkich czynności formalnych, dostanie się do domu opieki następuje bardzo szybko.

Wybór domu seniora nie jest łatwy. W Polsce jest ich coraz więcej. Duża ilość reklamuje się w internecie, prezentując swoje oferty, zdjęcia, kosztorysy. Przed podjęciem decyzji, jest jednak dobrze porozmawiać z pielęgniarkami, lekarzami, masażystami danego ośrodka. Miejsce położenia jest bardzo ważne. Dla osoby przebywającej w ośrodku bardzo ważny jest kontakt z rodziną. Przeprowadzenie dokładnego wywiadu na temat domu opieki powoduje szybsze podjęcie decyzji. Im więcej wiemy, tym lepiej nie tylko dla nas, ale i dla osoby, którą chcemy umieścić w takim ośrodku. Wyposażenie pokojów, ilość osób w pomieszczeniu, wyżywienie, opieka. Każdy element jest bardzo istotny. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione elementy, na pewno uda Ci się dobrze wybrać dom opieki dla członka swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?