portfel-pieniedzy

Na skutek zmian, jakie w przeciągu ostatnich paru lat(dokładnie od roku 2008, w którym wybuchł wielki kryzys finansowy) nastąpiły w globalnej gospodarce, pojawiło się wiele zupełnie nowych rozwiązań i możliwości. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj sektor pożyczkowy. Jak wiadomo, przyczyną kryzysu był brak odpowiedniej regulacji jeśli chodzi o politykę udzielania kredytów i pożyczek przez banki w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie tego, wprowadzono liczne obostrzenia i dodatkowe regulacje, tyle że nie objęły one tylko obszaru gospodarki USA, ale również kraje, w których sektor szeroko rozumianych pożyczek funkcjonował jak najbardziej poprawnie, nie stwarzając żadnego zagrożenia. Jednym z takich krajów jest Polska.

kalkulator-pozyczki

Do głównych następstw odgórne regulacji, jakiej została poddana polityka pożyczkowa prowadzona przez banki, należy dynamiczny rozwój sektora pożyczek pozabankowych. Już teraz szacuje się, że obroty tej branży niemal dorównują obrotom, jakie w sferze kredytowej osiągają banki. A przecież zdaniem ogromnej większości analityków i specjalistów od ekonomii polski sektor pożyczek pozabankowych znajduje się dopiero we wstępnej fazie rozwoju i nie osiągnął jeszcze tego stadium, jakie można obserwować chociażby w niektórych krajach Europy Zachodniej.

Korzyści dla klientów

Oczywiście, rozwój w sektorze pożyczek pozabankowych, zarówno tak zwanych „chwilówek“ jak i długoterminowych pożyczek ratalnych, skutkuje zaostrzającą się konkurencją o uwagę klienta pomiędzy poszczególnymi firmami, jakie działają w tym sektorze. W rezultacie tego faktu, potencjalni pożyczkobiorcy mogą liczyć nie tylko na coraz bardziej atrakcyjne oprocentowanie i coraz większą elastyczność firm pożyczkowych w przypadku jakichś problemów z terminową spłatą, ale również na wiele dodatkowych bonusów i promocji, przy pomocy których firmy z tego sektora starają się przyciągnąć do siebie klientów.

pozyczka

Jedną z najbardziej popularnych praktyk tego rodzaju jest brak oprocentowania przy pierwszej pożyczce. Pierwsza pożyczka za darmo to opcja, na którą oferuje obecnie ogromna większość spośród firm z sektora pożyczkowego. Na czym polega to rozwiązanie? Po prostu, biorąc pierwszą pożyczkę w danej firmie spłacamy jedynie kwotę równą ilości pożyczanych pieniędzy, bez oprocentowania i jakichkolwiek dopłat. Co więcej, niektóre spośród firm zaczynają już nawet wprowadzać podobne udogodnienia przy kolejnych pożyczkach a także stosują swoiste odmiany programów lojalnościowych, dzięki czemu stali klienci mogą liczyć na różne dodatkowe bonusy i atrakcje. Wydaje się, że kwestią czasu jest pojawienie się kolejnych nowych rozwiązań i udogodnień, przy pomocy których firmy pożyczkowe będą walczyć ze sobą o względy klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?