gory-transylvania

Decydując się na wyprawę śladami wampira Drakuli, warto jest odwiedzić większą część Rumunii, aby móc odnaleźć zarówno historyczne fakty związane z historyczny władcą, słynącym z torturowania swoich poddanych. Domeną każdego hrabiego, którym był też znany wszystkim jako Drakula, jest posiadanie rezydencji letnich i zimowych, w tym wypadku zamków.

Zamki w Rumunii

W tym kraju znaleźć można całą masę różnych i ciekawych zamków, będących świadectwami bogatej historii, tego malowniczego państwa. Mroczne korytarze, podziemia i tajemnicze przejścia, to miejsca, mające na celu pomoc w ucieczce i ukryciu się. Były one dość przydatne w czasie najazdów, wojen i bitew, mających na celu przejęcie danego zamku, czy podbicia kraju. Bardzo często aktualnie rządzący władcy, uciekali podziemnymi korytarzami i ukrywali się gdzieś daleko w górach, albo wędrowali w bezpieczne miejsca, tak aby żaden wróg nie był w stanie ich dosięgnąć. Chodziło przecież o zachowanie ciągłości władzy, przeczekanie kryzysu, a także o odbicie potem ponownie swoich ziem, aby przywrócić pokój.

gory-transylvania

Jeden z najciekawszych zamków

Jednym z najciekawszych zamków na świecie, jest ten znajdujący się w Transylwanii, a rzekomo należący niegdyś do samego, słynnego wampira. Stanowił on jedną z jego własności, a legenda o przemienieniu się hrabiego po śmierci w wampira, głoszona jest do dziś, można nawet powiedzieć, że do dziś mrozi krew w żyłach, opowieść o jego historii.

Zwiedzanie i wypoczywanie

W czasie wolnego ważne jest nie tylko samo zwiedzanie, ale też wypoczywanie, aby nabrać sił przed powrotem do domu i codziennych obowiązków. Kąpiele w ciepłym morzu, jak określane jest Może Czarne, może się ku temu przyczynić. Aby więc połączyć przyjemne i pożyteczne dobry wybór, to wycieczki do Transylwanii mające bogatą historię i całą masę legend, a także różne ukształtowanie terenu, od morza i nizin, aż po wysokie góry, a także dające możliwości uzdrowiskowe dla osób cierpiących na alergię oraz bóle stawów, których skutki wygrzewanie w morskiej wodzie, słonej i o temperaturze nawet do 29 stopni, może znacznie złagodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?