16767894207_6ae9f45772_h

Pływanie kajakiem stanowić może swoiste hobby, to taka mała łódź na której pływać można po rzekach i kanałach. Aby dobrze pływać na kajaku, trzeba przejść odpowiedni kurs, najpierw początkowy. Chodzi o to, aby nie popełniać błędów związanych z wsiadaniem do kajaku, a należy pamiętać także o odpowiednim machaniu wiosłem, a także brakiem gwałtownych ruchów. Zbyt mocne i nieco za bardzo szybkie ruchy, powodować mogą przechylanie się łódki, a także jej przewrócenie się do góry dnem. Kajak, to dość specyficzna łódka, można z niej łatwo wypaść, w trakcie wsiadania i wysiadania, a także już będąc wewnątrz obrócić się i upaść bokiem, gdyż jest ona bardzo lekka.

Kajakiem po rzece

Każda rzeka ma swój nurt, albo kilka jego stopni. Chodzi o szybkość z jaką przesuwać się może po niej kajak. Raz jest to mała szybkość, wtedy można trochę wiosłować, aby w ogóle posuwać się naprzód. Innym razem, kiedy płynie się nieco z górki, może się okazać, że wiosłować nie trzeba prawie w ogóle, a nawet mogłoby to zaszkodzić, no chyba że prąd wodny, zaczyna znosić kajak w określonym kierunku. Może on być nie koniecznie zgodny z kierunkiem, w którym zamierzamy płynąć, wtedy należy zmienić kierunek właśnie za pomocą wiosła. Na niektórych akwenach może być dość głęboko, to też warto zachować ostrożność. Wszelkie wypadki związane z wywróceniem się kajaka, mogłyby być tragiczne w skutkach, ale takie ryzyko, tylko wspomaga dobrą zabawę i sprzyja, jeszcze większej pasji pływania kajakami.

 info

Mijanie przeszkód

Przeszkody na wodzie mogą być różne, jedne większe i trudniejsze do pokonania, a inne znacznie dużo łatwiejsze i nie wymagające zbytniego zaangażowania w ich ominięcie. Załóżmy, że jest to pływający konar, wtedy może się okazać, że konieczne będzie wyjście na brzeg, a także zabranie ze sobą kajaku. Biorąc pod uwagę, że wpłynięcie na taką przeszkodę, mogłoby być bardzo przykre w skutkach, a kajak mogły zostać uszkodzony. Inne przeszkody bywają mniej problematyczne, dlatego też Brda kajaki być może wspaniałym miejscem dla amatorów samotnych rejsów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?