Na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-buty-w-sklepie-internetowym

Czas na temat, o którym nie mówi się zbyt wiele. Właściwie to może nic się nie mówi a powinno być po prostu zgoła odmiennie. Jakie buty są lepsze – markowe czy te, na których temat mało kto słyszał? Na pewno nie da się krótko odpowiedzieć na to pytanie. Co za tym idzie – spróbujemy tej odpowiedzi poszukać.

Markowe czy no name - jakie buty?

Buty a sprawa ceny

Na początku zacznijmy od fundamentalnej kwestii czyli ceny. Jak doskonale wiadomo, markowe buty to są drogie buty. Z jednej strony wydaje się, że przepłacamy (trzeba powiedzieć sobie wprost – płacimy za markę), ale z drugiej markowe buty to jest pewność odpowiednio wysokiej jakości i nie chodzi tutaj wcale o pisemną gwarancję.

Kiedy zdecydujemy się na niemarkowe buty, trzeba będzie zmierzyć się z ryzykiem dokonania nieodpowiedniego zakupu. Z takim problemem można sobie jednak bez problemu poradzić. Wystarczy powiedzieć choćby o bardzo szczegółowej kontroli przed zakupem (taka kontrola powinna mieć miejsce zawsze, ale jak dobrze wiadomo jest inaczej). Jeśli to nie jest przekonujące to można dodać zapoznanie się z opiniami innych klientów. Klienci zawsze wypowiadają się całkowicie szczerze. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że niemarkowe buty będą tańsze (a może nawet znacznie tańsze) od tych markowych.

Reakcje otoczenia

Nie sposób nie wspomnieć też o reakcjach otoczenia. Być może dotyczy to w dużej mierze dzieci i młodzieży, ale jak reguły nie ma, wypada wspomnieć. Niejednokrotnie jest tak, że stajemy się podatni na to, co dyktuje nam otoczenie. Jeśli dotyczy to także Was to znak, ze wybierzecie buty markowe (przykładowo,  markowe buty sportowe sneakers to w każdym przypadku modne obuwie). Tylko takie buty są wstanie zapewnić to, że ktoś jest trendy. W takim wypadku nie ma znaczenia, że wysoka jakość nie musi być równoznaczna z wysoką ceną.

Jeżeli jednak reakcje otoczenia nie są dla nas najważniejsze a priorytetowa jest jakość – warto poświęcić czas na poszukiwania i nie przepłacać. Podsumowując więc wszystko – kluczową rolę odgrywają nasze potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?