a man in a checkered shirt carries a pile of firewood in the winter forest

Zima to pora roku, którą albo się kocha, albo nie. Niskie temperatury i obfite opady śniegu jednym kojarzą się z białym szaleństwem, zaś innych przyprawiają o dreszcze. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych sposobów na to, aby skutecznie umilić sobie okres zimowy i cieszyć się ciepłem przytulnego domu nawet w największe mrozy. Sklep Bricoman (https://www.bricoman.pl/) podpowiada, jak przetrwać zimę w domowym zaciszu i sprawić, że nasze mieszkanie będzie wolne od uporczywych niskich, zimowych temperatur.

Zadbaj o odpowiednią izolację poddaszy

Ogromne ilości ciepła uciekają przez dach i poddasze. Jeśli dodatkowo posiadamy poddasze zaadaptowane do potrzeb mieszkalnych, niskie temperatury mogą zimą szczególnie dawać nam się we znaki. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o sprawdzone ocieplenie poddasza. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się w tym celu wełna do poddaszy, która posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Dzięki temu chłodne poranki i rześkie wieczory w zlokalizowanych na poddaszu pomieszczeniach bezpowrotnie odejdą do przeszłości.

Ciepło w łazience to podstawa

Chyba nikt z nas nie lubi brać kąpieli w zimnej łazience. Aby zimą skutecznie temu zapobiec, należy zawczasu zainstalować w tym pomieszczeniu grzejnik do łazienki o wysokiej sprawności cieplnej. Odpowiednio dobrany kaloryfer posłuży nam nie tylko jako źródło ciepła, ale oprócz tego przyda się do suszenia ręczników czy też bielizny. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby grzejnik wykonany był z wysokiej jakości materiałów, o dużej odporności na powstawanie korozji, o którą w wilgotnych łazienkach nietrudno.

a man in a checkered shirt carries a pile of firewood in the winter forest

A co jako opał?

Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się szeroko dostępny w marketach ekogroszek. Jego głównymi atutami są łatwość składowania, dzięki stosunkowo niewielkich rozmiarom worków, w jakich jest on dystrybuowany, oraz zminimalizowanie pyłów, jakie powstają podczas jego przechowywania oraz spalenia. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, możemy wybrać ekologiczny ekogroszek brunatny lub też klasyczny ekogroszek o wysokiej efektywności cieplnej.

Jeśli nie kominek, to co?

Zimą wielu z nas marzy o rozgrzanym kominku, przy którym można się ogrzać w mroźne wieczory. Niestety, niekiedy ograniczona ilość miejsca nie pozwala nam na spełnienie tego marzenia. Jeśli dysponujemy stosunkowo niewielkim pomieszczeniem, a chcemy dodatkowo dogrzać się zimą, świetnym rozwiązaniem będą piece kozy. Instalacja typowej kozy nie jest trudna i nie wymaga dużego remontu ani znacznych nakładów finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?