zabiegi-na-cellulit-rzeszow

Cellulit to w dzisiejszych czasach prawdziwa zmora nie tylko otyłych kobiet, ale również tych posiadających smukłą sylwetkę. Aby pozbyć się pomarańczowej skórki, niezwykle ważne jest nie tylko uprawianie aktywności fizycznej oraz stosowanie odpowiedniej diety, ale również wykonywanie określonych zabiegów kosmetycznych. Jakie jednak zabiegi walczące z cellulitem oferowane są w gabinetach kosmetycznych?

Mezoterapia igłowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów walczących z cellulitem jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzyknięciu w miejsca objęte skórką pomarańczową specjalnie dobranych substancji wykazujących właściwości przyspieszające spalanie tłuszczu lub poprawiających krążenie. Mezoterapia sprawdza się idealnie w początkowej fazie rozwoju cellulitu, ponieważ można spodziewać się całkowitego wygładzenia skóry, natomiast w przypadku cellulitu w zaawansowanym stadium rozwoju możliwe jest jedynie nieznaczne zmniejszenie jego wielkości. Aby efekty zabiegu były jak najlepsze, warto poddać się serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych.

usun celulut

Karboksyterapia

Coraz większa liczba kobiet walcząc z cellulitem decyduje się obecnie na zabieg karboksyterapii, którego istotą jest wprowadzenie pod skórę dwutlenku węgla przy pomocy specjalnego urządzenia. Rozprowadzany równomiernie dwutlenek węgla pomaga zwiększyć natlenienie tkanek, dzięki czemu pod skórą zaczynają zachodzić procesy regeneracyjne i naprawcze. Toksyny odpowiedzialne za rozwój cellulitu zostają wówczas wydalone, dzięki czemu skóra staje się gładsza. Ilość koniecznych do wykonania zabiegów ustalana jest zawsze indywidualnie (jest ona zależna od stopnia zaawansowania dolegliwości), jednak zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie około 10-12 zabiegów (najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu).

Endermologia

Zabiegi na cellulit Rzeszów to nie tylko mezoterapia i karboksyterapia, ale również dosyć popularna endermologia polegająca na masażu skóry, przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z wałkami. Pomiędzy wspomnianymi wałkami powstaje naprzemiennie nadciśnienie oraz podciśnienie. Działanie głowicy nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ zasysa ona skórę (masuje ją), poprawiając tym samym krążenie krwi, co ma bezpośredni wpływ na redukcję cellulitu.

Drenaż limfatyczny

Ostatnim zabiegiem polecanym w walce z cellulitem jest drenaż limfatyczny, który może być przeprowadzony ręcznie lub przy wykorzystaniu specjalnej aparatury. Dzięki drenażowi możliwe jest poprawienie krążenia krwi oraz limfy, co przekłada się na szybsze usuwanie z organizmu nadmiaru wody. Aby jednak skórka pomarańczowa została wygładzona, niezwykle ważne jest to, aby poddać się serii od 10 do 20 zabiegów, które powinny być przeprowadzane dwa razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?