projekty domow

Większość osób budujących obecnie domy w Polsce decyduje się na zakup gotowego projektu domu. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, gdy dla inwestora lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie indywidualnego projektu domu.

House exterior with surrounding yard and driveway

Nowoczesne projekty domów.

Czym jest projekt indywidualny? Jest to projekt domu od podstaw skrojony na miarę naszych potrzeb i upodobań. Posiadasz bardzo nietypową parcelę budowlaną? A może po prostu masz bardzo wybredny gust? A może jesteś właścicielem firmy i chciałbyś wybudować dom, którego część będzie obejmować pomieszczenia firmowe, np. halę produkcyjną, magazyn lub biura? A może planujesz otworzyć warsztat mechaniczny? W takiej sytuacji razem z wybranym architektem ustalicie zasadnicze założenia, które pozwolą na stworzenie wizji bryły budynku. Kolejnym krokiem będzie niewątpliwie ustalenie kształtu, rodzaju dachu domu. Będzie on oczywiście zależał od kształtu budynku.

Urbanistyczne podejście

Wiele opracowywanych indywidualnych projektów domów jest wykonywane tak, aby możliwie najlepiej wkomponowały się w otaczającą architekturę, rzeźbę terenu lub przyrodę. Niektóre z takich projektów zyskują sobie międzynarodową sławę, jak na przykład dom  Fallingwater zaprojektowany przez architekta Franka Lioyda Wrighta. Dom został wybudowany na wodospadzie w urokliwym lesie w południowo-zachodniej Pensylwanii. Kto by nie chciał mieszkać w tak pięknym domu!
Indywidualne podejście w projekcie ma szczególne znaczenie zwłaszcza w dużych miastach, gdzie konieczne jest uwzględnienie często bardzo specyficznych ustaleń dotyczących zagospodarowania przestrzennego.

Funkcjonalność

Indywidualny projekt daje nieograniczone możliwości w zakresie dopracowywania funkcjonalności domu. Nieocenione okazuje się to szczególnie w przypadku inwestorów o szczególnych potrzebach, na przykład osób niepełnosprawnych, lub borykających się z rozmaitymi schorzeniami wymagającymi np. określonej aparatury.

Zdjęcia pochodzą z serwisu: https://www.dominanta.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?