leczenie nietrzymania moczu krakow

Badania statystyczne pokazują, że zaledwie 74 procent kobiet w Polsce regularnie chodzi do ginekologa. Według tych samych badań, 8 procent pań nigdy nie było u takiego specjalisty, a 18 procent odwiedziła ginekologa zaledwie raz w życiu. Zazwyczaj niechęć do składania wizyt w gabinecie ginekologicznym  spowodowana jest wstydem. Dla niektórych kobiet problemem jest jednak trudność w znalezieniu fachowca, przed którym będą mogły się otworzyć i któremu będą mogły zaufać.

kobieta w ciazy- leczenie nietrzymania moczu

W związku z tym, że specjalistów z zakresu ginekologii jest na rynku wielu, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tego najlepszego. Zanim jednak przystąpi się do poszukiwań należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym powinien charakteryzować się dobry ginekolog. Wydaje się, że jedną z najistotniejszych kwestii jest obszerna wiedza oraz fachowość. Najlepiej, gdyby lekarz mógł również pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w swojej specjalności. Poza wiedzą merytoryczną, dobry ginekolog powinien być także osobą kontaktową i pozytywnie nastawioną do swych pacjentek. Najbardziej cenieni są lekarze, którzy potrafią rozładować stresujące sytuacje i umieją prostymi słowami wytłumaczyć pojęcia medyczne oraz zagadnienia dotyczące wykonywanych czynności. W związku z tym, że praca ginekologa wiąże się z ingerencją w sferę intymną kobiet, lekarz tej specjalizacji powinien być także delikatny, aby jak najbardziej ograniczyć dyskomfort pojawiający się w trakcie wykonywania niektórych badań. Dobry ginekolog powinien regularnie sprawdzać stan piersi, pochwy, macicy oraz jajników swych pacjentek, a także zlecać wykonywanie cytologii przynajmniej raz w roku. Zadaniem wysokiej klasy  specjalisty powinno być również leczenie nietrzymania moczu, na które cierpi wiele kobiet, zwłaszcza tych, które mają za sobą poród. Zadaniem ginekologa przy tego typu schorzeniach jest przede wszystkim określenie przyczyn dolegliwości oraz wdrożenie leczenia farmakologicznego lub skierowanie na zabieg operacyjny.

Podsumowując, dobry ginekolog to świetny fachowiec, który dodatkowo posiada empatię i wzbudza zaufanie. Chociaż znalezienie takiego specjalisty nie jest łatwe, warto szukać. Tylko regularne wizyty w gabinecie ginekologicznym pozwalają na wczesne wykrycie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem i umożliwiają szybkie oraz skuteczne leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?