13. raportowanie

Przy zarządzaniu większym magazynem zawsze korzysta się z programu magazynowego. Posiadanie go to standard w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz handlowych. By wiele dzięki niemu zyskać, trzeba wybrać odpowiedni program. Musi być taki, który rzeczywiście pozwala sprawniej zarządzać magazynem. Przy posiadaniu mniejszych zasobów magazynowych także warto taki program mieć. Jego możliwości to więcej niż sama ewidencja ilościowa.

Ewidencja ilościowa to podstawowa funkcja programu magazynowego. Wystarczy wprowadzać na bieżąco dane, a zawsze będzie wiadomo, ile jest jakiego produktu. Taka funkcjonalność przydaje się nie tylko w przedsiębiorstwach. Programy magazynowe pomagają w zarządzaniu każdym magazynem, także tym, w którym trzyma się produkty na użytek własnej działalności. W branży budowlanej trzeba wiedzieć, jakie są zapasy różnych materiałów budowlanych. Kiedy wykonuje się jakieś usługi, warto na bieżąco kontrolować, czy ma się wszystko do ich wykonywania. Zapasy magazynowe mają także hotele, restauracje i różnego rodzaju instytucje. Kontrolowanie stanu zapasów różnych produktów w każdym takim miejscu jest ważne. Mając program magazynowy, łatwo jest zadbać o to, by nie zabrakło niczego, co jest potrzebne. Uniknie się także niepotrzebnego zakupu czegoś, czego jest dużo.

6. Wielojęzykowość w programie magazynowym

Programy takie posiadają i inne funkcje. Jeśli potrzebny jest program o mocno rozbudowanej funkcjonalności, to LoMag jest taką właśnie propozycją. Przy zarządzaniu magazynem może być konieczne wystawianie dokumentów oraz ich korekta, obsługa cen, obliczanie różnych wartości. To wszystko można zrobić w programie magazynowym. W LoMag jest też moduł faktur. Dobry program będzie ułatwiał kontakt ze światem zewnętrznym i dokonywanie transakcji. Może uwzględniać i to, że firma ma kontakty także z firmami zagranicznymi.

Pobierz GUS

Poza funkcjonalnością są i inne cechy, które określają, jak bardzo program usprawni zarządzanie magazynem. Bardzo ważne jest to, by był on łatwy w obsłudze. Najlepiej, jeśli będzie ona intuicyjna. Różne dodatkowe funkcje, możliwość dopasowania programu do własnych potrzeb, dodatkowe moduły – to wszystko jest bardzo pomocne. Im bardziej rozbudowana działalność, tym większą funkcjonalność powinien mieć program. Udogodnienia docenia się bez względu na wielkość działalności. Większa funkcjonalność programu niż obecnie potrzebna to dobry wybór. Kiedy działalność się rozwinie, program się do tego dostosuje. Będzie się korzystać z tych jego możliwości i modułów, które do tej pory nie były potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?