testy na policjanta

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi zastanawiając się, co chcą robić w przyszłości, wybierają pracę w policji, jednak przed przystąpieniem do składania niezbędnych dokumentów warto zobaczyć, jakie wymagania musimy spełnić, aby nasza kandydatura została pozytywnie rozpatrzona.

nauka testow do policji

Jakie wymagania należy spełnić, aby dostać się do policji?

Na samym początku musisz złożyć odpowiednie wnioski tj. podanie o przyjęcie do służby w policji, wypełniony kwestionariusz osobowy, kserokopie świadectw, które potwierdzą posiadane przez Ciebie wykształcenie, książeczkę wojskową oraz wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego. Wszystkie niezbędne dokumenty możesz pobrać na stronie internetowej komendy wojewódzkiej policji. Jeżeli złożysz już wszystkie dokumenty, które zostaną rozpatrzone pozytywnie, czekają Cię testy do policji, które dzielą się na następujące kategorie.

a) Test wiedzy, jest to pisemna forma testu składającego się z 40 pytań. Każde pytanie zawiera cztery odpowiedzi, jednak tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą dobrze zaznaczoną odpowiedź otrzymujemy 1 pkt. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 40. Test ma charakter rankingowy, dlatego nie ma minimalnego progu, który musimy otrzymać, aby go pozytywnie zaliczyć. Test sprawdza wiedzę z takich dziedzin jak wiedza z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

b) Test sprawności fizycznej, który sprawdza Twoje możliwości fizyczne. Test zaliczamy, jeżeli pokonamy tor przeszkód w czasie 1 min i 41 sekund. Tor przeszkód składa się z:
-okrążenia dwóch stojaków (pierwszego z prawej trony, drugi z lewej tak, aby go nie dotknąć
-następnie na trzech materacach robimy przewroty (pierwszy w przód, drugi w tył natomiast trzeci także w przód)
-przeniesienie manekina (waga 28 kg)
– przejście nad 4 płotkami o wysokości 76 cm
-rzuty piłkami lekarskimi
-brzuszki trzymając w dłoniach piłkę lekarską
– przeskoczenie 4 skrzyń gimnastycznych
– bieg wahadłowy. Do przebiegnięcia 10 razy odcinek o długości 5 metrów.

c) Test psychologiczny składa się z testu komputerowego oraz rozmowy z psychologiem, który w ten sposób sprawdza predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność, a także postawa w pracy. Gdy kandydat zaliczy ten etap, czeka go rozmowa kwalifikacyjna, która polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania, które zadaje specjalnie powołany zespół. Każdy członek zespołu ma za zadanie ocenianie odpowiedzi kandydata. Do zaliczenia tego etapu potrzebujemy zdobyć 36 pkt na 60. Ostatnim etapem jest komisja lekarska, która wykonuje specjalistyczne badania, mające na celu sprawdzenie naszej sprawności fizycznej i psychicznej.

Jeżeli przeszedłeś wszystkie etapy pozytywnie, możesz cieszyć się z przyjęcia do pracy w policji i od teraz możesz zadbać o bezpieczeństwo innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?