Pluskwa domowa(5)

Problem insektów i owadów w blokach wielorodzinnych istniał od zawsze. Nie wynika to tylko i wyłącznie z braku utrzymywania higieny w mieszkaniach przez lokatorów, choć i to się zdarza. Winne są tu między innymi śmietniki zlokalizowane we wnęce wbudowanej w blok, bądź też zsypy na śmieci. Odpady potrafią się w zsypie zablokować i zalegać tam nawet przez wiele dni, mimo że zsyp teoretycznie wydaje się drożny. Gdy tak się dzieje, rozwija się doskonałe środowisko dla wszelkich owadów, pluskiew, prusaków i innych tego typu insektów. Dlatego też regularne odrobaczanie bloków, zwane też dezynsekcją, jest konieczne i spółdzielnie mieszkaniowe zatrudniają specjalne firmy, które zajmować mają się właśnie tymi sprawami. Dziś sprawdzimy w jaki sposób przeprowadza się profesjonalną dezynsekcję.

Na początku musimy sobie rozgraniczyć dwa pojęcia. Dezynsekcja to nie to samo co dezynfekcja, choć może się to wielu osobom wydawać podobne. Dezynfekcja jest pozbywaniem się zarazków, natomiast dezynsekcja owadów i tym podobnych. Jeszcze inny wariant sanitarny to deratyzacja, która polega na usuwaniu szczurów, głównie z piwnic. Często firmy wynajęte przez spółdzielnie mieszkaniowe wykonują wszystkie te trzy typy prac sanitarnych jednocześnie. Tak też jest najlepiej, ponieważ za jednym zamachem mamy zachowaną odpowiednią higienę w całym budynku.

Pluskwa domowa(1)

Sam proces przeprowadzania dezynsekcji polega na dostaniu się w miejsca, gdzie owady szczególnie lubią przebywać i rozłożeniu tam trutek, a także różnych specyfików o roli odstraszającej. Ważne są takie przestrzenie jak szyby wentylacyjne, przewody zsypowe, szyby wind, piony techniczne i tak dalej. Ogólnie wszystkie te miejsca, do których normalnie nie ma dostępu, a w których mogą poruszać się różnego rodzaju insekty, owady czy robaki, należy poddać tytułowemu zabiegowi. Zazwyczaj dezynsekcję przeprowadza się raz do roku, czysto profilaktycznie. Jeżeli jednak w danym budynku jest bardzo duża ilość różnych insektów, to powinno się przeprowadzać wszystkie powyższe czynności odpowiednio częściej.

Mamy nadzieję, że powyższy wpis unaoczni wszystkim jak ważna jest dezynsekcja Warszawa jest jednym z miast, gdzie występuje mnóstwo różnych budynków wielorodzinnych, takich jak kamienic czy bloki mieszkalne, gdzie powyższe czynności należy przeprowadzać regularnie. Spółdzielnie mieszkaniowe i władze miejskie dobrze zdają sobie z tego sprawę, wobec tego możemy być spokojni o dobre przeprowadzenie odrobaczania w naszym budynku. Pamiętajmy tylko, by zawsze wpuszczać pracowników firm sanitarnych do mieszkań, ponieważ tylko wtedy można utrzymać cały budynek w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?