nagrobki

Śmierć jest najgorszym co może nas spotkać w obecnych czasach. Zresztą już od dawien dawna śmierć była czymś takim, co na pewno nie nastrajało nas pozytywnie do czegokolwiek. Jednak taka już jest kolej losu, dlatego należy być przygotowanym na to, że kiedyś i my będziemy musieli zmagać się z tak traumatycznym przeżyciem. Nikt nie może powiedzieć, że śmierć bliskiego należy do tematów przyjemnych. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio przygotowana ceremonia pozwoli nam na lepsze pożegnanie swojego bliskiego, który będzie teraz cieszył się już życiem wiecznym.

transport zwlok do polski

Urna zamiast trumny

Jeżeli jesteśmy na etapie przygotowania takiej ceremonii dla kogoś ze swojej rodziny musimy być świadomi, że będziemy musieli podjąć dość istotne decyzje. I to przed sama ceremonia pogrzebową. Zalicza się do nich wybór trumny lub urny. Tradycja, czy nowoczesne podejście do życia a właściwie śmierci? Zdania na ten temat są podzielone. Wiele osób pozostaje wiernym tradycji nakazującej wybór trumny. Tak, takie rozwiązanie można brać pod uwagę, jeżeli mamy rodzinny grób, gdzie do tej pory składane są wszystkie szczątki zmarłych osób z naszej rodziny. Czasem jednak może dojść do takiej sytuacji, że cmentarz będzie już przepełniony uniemożliwiając przeprowadzenie pochówków tradycyjnych. W takim wypadku, jeżeli bardzo zależy nam na danej lokalizacji warto wziąć pod uwagę kremację i wybór pięknej urny na prochy zmarłego. O kremacji mówi się również ze względów psychologicznych, etycznych a nawet ekologicznych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na http://gieldapogrzebowa.pl/.

uslugi pogrzebowe - domy pogrzebowe

Wzniosła ceremonia pogrzebowa

Na takich stronach można znaleźć również informacje odnośnie samego wyglądu ceremonii pogrzebowej. Czy ma być to uroczystość ze specjalną oprawą muzyczną na cmentarzu czy też ten element okaże się całkowicie zbędny? Czasem wystarczy tylko śpiew księdza lub też osoby świeckiej prowadzącej ceremonię. Czasem wystarczy tylko…cisza, która zapanuje wśród osób odprowadzających zwłoki/prochy na miejsce wiecznego spoczynku. Wertując taki blog pogrzebowy możemy poznać dodatkowe usługi, które w obecnej chwili są „modne” w branży pogrzebowej. Tak, również jeżeli chodzi o planowanie takich uroczystości standardy oraz trendy idą bardzo mocno do przodu przez co sama ceremonia wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Najważniejsze to jednak zaplanować taka ceremonię, która będzie pięknym podsumowaniem życia zmarłej osoby. Takie pożegnanie umożliwi nam również łatwiejsze przeżycie żałoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?