nails-4607201_640

W czasach obecnych młoty kujące i młoty wyburzeniowe to rzecz jasna opcje elektryczne i te zasilane elektrycznie, czyli za pomocą kabla. Rzecz jasna sprzętu tej klasy raczej nie używa się wtedy gdy chcemy rozbić cały strop w drobny mak, bo taki strop często jest opcją dość masywną, a niszczenie go młotem tego rodzaju jest opcją dość czasochłonną. Dlatego też za pomocą takiego młota często niszczymy głównie te drobne wylewki lub góra posadzki w niewielkim pokoju. Natomiast solidniejszy strop jest raczej tym do którego zniszczenia użyjemy takiego wibracyjnego dłuta zakładanego na ramię koparki gąsienicowej. Postępuje się w taki sposób ze względu na wydajność i ze względu na to, że mały młot wyburzeniowy raczej mógłby jedynie ulec uszkodzeniu na sporym i solidnym stropie. Istotnym jest i to, że pracownik z takim młotem miałby też takie wyjątkowo trudne zadanie do wykonania, czyli trwałoby to dla jednej osoby dość długo i co równie istotne taka osoba raczej by się tylko solidnie zmęczyła w trakcie trwania pracy tego typu.

jackhammer-91101_1280

Obciążenie pracą.

Jeden pracownik z tym elektrycznym młotem kującym teoretycznie mógłby sobie poradzić z takim przemysłowym stropem o grubości około dwudziestu centymetrów, o ile tego typu strop nie byłby tym zbyt rozległym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taka praca jest i trudną i wycieńczającą. Dodatkowo trzeba brać też pod uwagę tę wydajność jednej osoby, oraz to, że raczej nie ukończy tego typu zadania szybko. Dlatego do tego typu zleceń wynajmuje się ten solidniejszy sprzęt ciężki, po to by prace zostały szybciej ukończone. Warto też pamiętać o tym, że pracownikowi z młotem wyburzeniowym takie spore zlecenia zajmie wiele godzin, a nawet dni, czyli trzeba takiej osobie zapłacić za wiele godzin zmagań. Godzina pracy koparki z młotem kosztuje więcej, ale też i w ciągu godziny wykona więcej pracy niż pracownik z młotem w kilkanaście godzin i właśnie dlatego wybiera się sprzęt ciężki, bo po jego kilku godzinach pracy pozostaje jedynie kupa betonowego gruzu do uprzątnięcia.

Mlot-wyburzeniowy-D25941K-DeWalt

Ograniczona przestrzeń i niewielki zakres prac.

Pracownik z młotem kującym rzecz jasna sprawdzi się tam gdzie przestrzeni do pracy jest niewiele i co równie istotne w tego typu miejscach pracy tego rodzaju powinno być niewiele. Tymi dość nieciekawymi miejscami do tego typu prac są zazwyczaj opcje takie jak wnętrze gruszki i pozbywanie się zastygniętego betonu z takowej za pomocą młota np z :https://narzedzia-budowlane.net/. Zajęcia takowe to rzecz jasna praca na wiele godzin w ograniczonej przestrzeni. do tego typu pracy nadaje się zazwyczaj taki niezbyt wysoki pracownik, czyli ktoś, kto nie będzie musiał zbytnio się garbić. Trafiają się też poddasza dość niskie w skosach, w których to przypadku trzeba pozbyć się tej posadzki, choćby po to by w danym poddaszu zastosować ogrzewanie podłogowe, a na nim wylać nową posadzkę. Prace tego rodzaju są dość trudnymi, ale plus tkwi w tym, że niewielu ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe powiązane z tym użytkowym poddaszem, bo to spory koszt i co równie istotne wielu z nas chce tanio stworzyć dodatkowy pokój na poddaszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?