lazienka-08

W naszej łazience czy też kuchni możemy obecnie wykorzystać bardzo odporny oraz nowoczesny gres szkliwiony.

Dzięki wypalaniu w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza uzyskuje się materiał trwały, który z pewnością będzie dobrym materiałem na naszą podłogę. Oczywiście wybór gresu szkliwionego pozwoli nam uzyskać powłokę nieprzemakalną, co będzie ważne nie tylko w kuchni, ale także oczywiście w łazience. Wybierając płytkę tego rodzaju należy zwrócić uwagę także na antypoślizgowość, powinniśmy wybrać płytki o wysokich parametrach antypoślizgowych, warto zwrócić uwagę, iż w łazience często będziemy chodzić boso po mokrej nawierzchni.

drewnopodobne-03

Gres polerowany czy szkliwiony?

Możemy wybrać gres polerowany, który będzie posiadał usuniętą część wierzchnią, wówczas będzie to płytka błyszcząca, która będzie bardzo dobrze imitowała kamień naturalny. Oczywiście będzie to płytka niezabezpieczona, dlatego też może być podatna na różnego rodzaju zabrudzenia. Warto zwrócić uwagę, iż niekiedy w łazience na podłodze znajduje się woda z mydłem czy też szamponem, co mogłoby prowadzić do szybkiego odbarwienia płytki. Dlatego też należy stosować specjalne pasty, woski i różnego rodzaju impregnaty, które będą zabezpieczały powierzchnię gresu. Oczywiście możemy także wybrać gres posiadający szkliwo, który będzie odporny na tego rodzaju zabrudzenia, jednak warto zwrócić uwagę, iż płytka może być bardziej podatna na przecieranie.

newstone-2

Gres może być sformułowany w płaskie płyty lub też płytki, które będą posiadały pewną fakturę. Mogą być to płytki, które będą przykładowo imitowały drewno, dzięki czemu uzyskamy podłogę, która będzie do złudzenia przypominała podłogę drewnianą. Oczywiście jest to bardzo interesujące rozwiązanie, obecnie na rynku znajdziemy płytki w różnych odcieniach, może być to drewno jasne lub ciemne. Z pewnością osoby, które posiadają podłogi drewniane, mogą dobrać podłogę łazienki w podobnej kolorystyce. Dodatkowo gres może także posiadać kolorystykę charakterystyczną dla marmuru, z pewnością dzięki temu będziemy mogli uzyskać bardzo elegancką łazienkę, zwłaszcza jeżeli wybierzemy większe płyty. Możemy stosować je zarówno na podłodze, jak i na ścianach, tego rodzaju płyty mogą posiadać grubość około 1 cm, dlatego będą bardzo wytrzymałe. Możemy oczywiście wybrać model paradyż scratch bianco, to płytki wysokiej jakości, które możemy zakupić w rozmiarach 60 x 60 cm lub 60 x 120 cm, dzięki czemu dobrze dopasujemy je do każdego wymiaru łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?