Praca w Policji od wielu lat, cieszy się dużą popularnością – zarówno w śród młodych ludzi jak i tych po 30-tce. Jednak trzeba pamiętać, że rekrutacja do Policji składa się z kilku etapów. Jest to między innymi etap sprawnościowych, jak również testy do Policji.
Testy takie określane są również, jako multiselect. Multiselect Policja to pytania odnoszące się nie tylko do wiedzy z zakresu przepisów prawa. Multiselekt to także pytania psychologiczne. Przejrzystość ma zasadnicze znaczenie dla pozytywnych relacji policja-społeczność. Gdy wystąpi incydent krytyczny, posterunki powinny starać się jak najwięcej informacji na ten temat, tak szybko, jak to możliwe, więc
społeczność nie będzie czuła, że informacje są im celowo ukrywane.
Jednocześnie należy również podkreślić, że pierwsza informacja, która pojawi się po incydencie krytycznym, jest wstępna i może ulec zmianie w miarę udostępniania większej ilości informacji. O takich właśnie kwestiach uczą się kandydaci na Policjantów. Kiedy departament policji cieszy się zaufaniem społeczności, praca działa tak, jak powinna. Ale zaufanie może być bardzo trudne do zdobycia w organach ścigania – zwłaszcza, że funkcjonariusze mają tendencję do pojawiania się w życiu obywatela, gdy coś poszło nie tak.
https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ – to strona, gdzie znajdziesz rzetelne informacje na temat rekrutacji w szeregi policji.
O tym warto pamiętać!
Znaczenie produktywnych procedur rekrutacji i selekcji nie może być przecenione, niezależnie od poziomu. Słaba rekrutacja i selekcja procedury skutkują zatrudnianiem mało produktywnego i profesjonalnego personelu. A to w następstwie przejawia się złym odbieraniem Policji przez zwykłych obywateli. Dlatego też, kandydaci na Policjantów muszą przejść szereg specjalistycznych testów, aby potwierdzić, czy rzeczywiście się do tej pracy nadają. Ważne jest, aby policja była widoczna w swoich społecznościach i znała swoich mieszkańców. Wiele osób woli nie wchodzić w interakcje z policją poza kontekstami egzekwowania prawa. Może to spowodować, że ludzie będą rozwijać wyłącznie negatywne skojarzenia z policją – na przykład, jeśli jedyny kontakt, jaki kiedykolwiek mieli z policją polegał na otrzymaniu zawiadomienia o ruchu drogowym lub wezwaniu policji w celu zgłoszenia bycia ofiarą przestępstwa.
Znalezienie możliwości interakcji z członkami społeczności w kontekście nieegzekwowania pomaga zmniejszyć stronniczość ze strony członków społeczności i policjantów. Poznawanie mieszkańców społeczności pomaga zarówno grupy przełamujące bariery osobiste i przezwyciężające stereotypy oraz pozwalające funkcjonariuszom dowiedzieć się, którzy mieszkańcy dzielnicy przestrzegają prawa, a którzy nie.