solar-gf630ea578_1280

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się instalacje, które pozwalają na samodzielną produkcję energii elektrycznej z Odnawialnych Źródeł Energii. Dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, ale też dostarczyć prąd w miejscach, do których nie dociera sieć energetyczna. Wydajna fotowoltaika może być naprawdę ciekawym rozwiązaniem!

alternative-g4e3bd2405_1280 (1)

Jak działają zestawy off grind?

Wielu osobom wydaje się, że energia elektryczna musi pochodzić z sieci energetycznej. Dzisiejsza technologia pozwala nam jednak na samodzielne produkowanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu źródeł odnawialnych, takich jak promienie słoneczne. Dzięki zastosowaniu wydajnych paneli fotowoltaicznych – mono lub polikrystalicznych – można samodzielnie produkować energię elektryczną i wykorzystywać ją w dowolnym momencie. W miejscach takich jak altanki czy domki letniskowe warto zamontować instalację typu off grind, która magazynuje wyprodukowaną energię elektryczną w akumulatorach. W ten sposób nie trzeba oddawać części energii operatorowi sieci za obsługę. Jeżeli kogoś interesuje fotowoltaika w domku letniskowym cena takiego zestawu zależy przede wszystkim od jego wydajności. Okazjonalne wykorzystywanie takiej energii elektrycznej, na przykład podczas urlopu czy weekendowego wyjazdu, z pewnością nie wyczerpie całego zapasu prądu. Fachowcy pomogą inwestorom obliczyć, jakie jest zapotrzebowanie, a co za tym idzie, jak mocne akumulatory muszą znaleźć się na wyposażeniu takiej instalacji.

zestawy sloneczne off grid

Ekologiczna energia elektryczna w domku letniskowym

Do zalet instalacji fotowoltaicznych można zaliczyć między innymi niezależność energetyczną. Osoby, które zdecydowały się na instalację off grind, mogą cieszyć się dostępem do energii elektrycznej, a więc mediami i ciepłymi posiłkami w miejscach, do których nie koniecznie dociera sieć energetyczna. Oprócz tego są to także oszczędności, gdyż nie trzeba płacić rachunków do elektrowni – w przypadku częstego odwiedzania domków letniskowych, taka instalacja jest w stanie zwrócić się już w przeciągu kilku lat. Podczas korzystania z energii elektrycznej powstałej w wyniku pracy paneli fotowoltaicznych nie emitują się do atmosfery żadne gazy cieplarniane. Sprawia to, że jest to jedno z najbardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska źródeł energii, na jakie można dzisiaj postawić. W przypadku lekkiej zabudowy, takiej jak domki letniskowe, instalacje off grind sprawdzają się bardzo dobrze, pozwalając na elastyczne dostosowanie produkcji do zapotrzebowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?